Brwi pod specjalnym nadzorem

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby mieć kociego spojrzenia, którym mogłaby wabić i czarować płeć męską. Nie jest oczywiście proste, ale nie jest też nie do zrobienia. Musisz jednak zadbać o makijaż oczu. Najlepiej, jeśli przyjrzysz się swoim oczom i sprawdzisz, co wymaga poprawy, a co tylko drobnej korekty. Bardziej krytyczna powinnaś być w odniesieniu do rzęs, które potrafią być bardzo uciążliwe i niewypielęgnowane negatywnie wpłynąć na nasz wizerunek. Warto zatem zadbać o nie , by móc cieszyć się pięknym spojrzeniem. Właściwy kształt nadany brwiom może optycznie powiększyć oczy, nadać spojrzeniu lekkość, twarzy wyrazistość. Naturalny rysunek brwi zazwyczaj pasuje do kształtu twarzy. W takim wypadku ich regulacja polega na wyrównaniu linii i korekcie długości. Brwi nieregularne wymagają bardziej skomplikowanych zabiegów. Czasami trzeba radykalnie zmienić ich kształt i linię. Warto jednak to zrobić, bo np. zbyt wysoko umieszczony punkt załamania łuku powoduje, że twarz wygląda na wiecznie smutną, gdy zaś punkt ten znajduje się w połowie długości, twarz sprawia wrażenie zmartwionej. Ryzykowne są też cienkie , okrągłe łuki a a la Greta Garbo, bo mogą postarzać, albo brwi zbyt krzaczaste – nadają twarzy marsowy wygląd.

Na pierwszy zabieg wyregulowania kształtu brwi zarezerwuj przynajmniej kwadrans. Obydwa łuki muszą być symetryczne, przyjrzyj się zatem w lustrze ich linii zanim rozpoczniesz regulację. Zbędne włoski wyrywaj raz z jednej raz z drugiej brwi, by kształt obu pozostawał taki sam. Utrzymanie raz określonego rysunku łuku brwi jest już proste, ale wymaga systematycznych zabiegów. Regularnie sprawdzaj stan brwi. Każdy włosek pojawiający się poza linią brwi od razu usuń.

Ustal długość i kształt brwi.

Brwi powinny zaczynać się nad zewnętrznymi kącikami oczu. Ustal ich początek, używając np. pędzelka do makijażu. Ostaw go przy twarzy pionowo – tak, by dotykał skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka. Usuń włoski wystające poza pędzelek.

Kształtne brwi wznoszą się do 2/3 swej długości, a potem opadają. Spójrz w lustro przed siebie. ustaw, pędzelek tak, by przechodził od skrzydełka nosa przez środek źrenicy oka. Miejsce przecięcia brwi z pędzelkiem to punkt jej załamania.

Zakończenie łuków brwi znaczy koniec pędzelka, przyłożonego do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Tu też usuniesz te włoski, które sięgają poza pędzelek. Za krótkie przedłużysz domalowując kredką kreskę.

Ureguluj

Do tego celu używaj pęsety o skośno ściętych, dobrze przylegających do siebie końcach, które nie będą przecinać włosków. Przed wyrywaniem włosków dobrze naciągnij skórę palcem wskazującym. Zacznij u nasady brwi nad nosem, pojedynczo usuwając włoski z dolnej linii brwi. Rób to jednym ruchem ręki, w kierunku ich wzrostu (zabieg będzie mniej bolesny). Jeśli brwi są krzaczaste i grube możesz usunąć kilka włosków z ich górnej linii. Co chwila odsuwaj się nieco od lustra, by sprawdzać efekt depilacji (czy linie obu łuków są takie same). Zaczerwienieni i ból po depilacji złagodzisz, masując skórę nad oczami kostką lodu.

Ułóż i pomaluj

Po depilacji uczesz włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zdyscyplinuje je szczoteczka do brwi, ale możesz też sięgnąć po miękką szczoteczkę do zębów lub gęstą spiralę od zużytego tuszu do rzęs. Ciemnych, gęstych brwi nie musisz malować, możesz jedynie podkreślić kredką ich linię wznoszącą się . koloru potrzebują za to brwi jasne, mało wyraziste. Wybieraj wtedy kredki w odcieniu twoich włosów. Jeżeli linia brwi jest za krótka lub są one zbyt rzadkie, możesz delikatnie dorysować dodatkowe włoski. Kredką do brwi zrób krótkie kreski. Powinna mieć ona odcień zbliżony do naturalnego koloru twoich brwi . kształt pomalowanych i uczesanych brwi utrwal, nakładając na nie bezbarwną odżywkę do rzęs.

Przydatne kosmetyki

Do układania i umalowania brwi przyda się zapewne wygodna konturówka ze szczoteczką, która umalujesz i wymodelujesz brwi. Niesfornym włoskom nadasz kształt, utrwalając je bezbarwną odżywką do rzęs. Jasne brwi możesz przyciemnić sypkim cieniem do powiek, nakładając go cienkim, skośnym pędzelkiem.

Be the first to comment on "Brwi pod specjalnym nadzorem"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*